• Home

  • Hoe werkt het?

  • Wie is wie?

  • tickets

  • inloggen met ticket

  • More

    Use tab to navigate through the menu items.
     
    achtergrond donkerrood.jpg

    FORUM

    terug
    menu
    Ga naar je live website om dit te zien werken.
    • Categorieën
    • Alle posts
    • Mijn posts
    Clouseau
    30 dec. 2021

    Jordi is de dader (finale theorie)

    in Theorieën

    Dit is hoe ik denk dat het is gegaan. 1. Nico heeft het toilet beklad uit frustratie. Lieke heeft hem betrapt.

    2. Nico komt aan en geeft de concierge een vaag antwoord (iets ophalen in het biologielokaal) waarom hij daar is (net zo al Jordi met zijn aantekeningen). 3. Lieke wacht Jordi op in de docentenkamer. 4 Nico komt, worsteling, wurgpoging en gaat weer weg. 5. Jordi komt aan en ontstaat een woordewisseling en Jordi steekt haar neer met een mes dat hij heeft gekocht nadat hij eerder een mes op zijn keel had gekregen bij een slechte drugsdeal. (Mes van Jussef speelt dus geen rol) (Er zijn twee trappen naar boven, Nico en Jordi hoeven elkaar niet tegen te komen) Hij doodt haar per ongeluk. 6. Nico komt terug en ziet Jordi en Lieke. Jordi verteld hoe het zit en Nico besluit om hem te helpen (geen vingerafdrukken van Jordi, die zijn weggeveegd). Nico neemt de telefoon mee van Lieke omdat daar in de whatsapp berichten staat dat Jordi drug dealt. 7. Nico begraaft de telefoon bij de vlinders - Nagels van Lieke verf/terpetine/gescheurde nagels van het bouwen van het decor o.i.d. - Nico is erg begaan met de leerlingen. In de vlindertuin heeft hij ook materiaal gemaakt voor verschillende leeftijden. Ik denk dat Nico begrijpt dat het leven van Jordi helemaal verziekt is als hij schuldig wordt bevonden aan de moord. Iets wat ik hem niet zo vlug zou zien doen met Youssef. - Het zou de 40 minuten die Nico op school is geweest verklaren. - Annefleur heeft alleen oog voor het toneelstuk. Ik kan me inbeelden dat ze Lieke echt niet gemist heeft. Optioneel: 1. De rector is op zijn minst verliefd op Lieke, of ze hebben een relatie (gehad). Hij is getrouwd (trouwring), misschien dat dat ook verklaard waarom hij zich laatdunkend uitlaat over het leeftijdsverschil. 2. Yussef heeft zijn mes terug gepakt. Het kan nog diezelfde dag zijn geweest of op zaterdag. Hij kon ook in het lokaal van Lieke om daar te schilderen. Ik vermoed dat hij een kopie van een sleutel heeft. Blijft over: -Straatvuil onder de nagels van Lieke. -De verdwenen ring (tenzij iemand die als een troffee heeft meegenomen) maar dan zit ik helemaal fout. -De chantagefoto's waarop Lieke niet eruitziet alsof ze het naar haar zin heeft. Als iemand chantagefoto's maakt, dan zou het toch wel iets zijn waar het lijkt of ze meer plezier hebben. Misschien waren die foto's gemaakt toen Jordi het al een keer probeerder te stoppen. Hij houdt haar stevig aan haar pols vast. - De erfschuld van Lieke. Hierdoor zou ze ook een gemakkelijk slachtoffer zijn geworden van iemand. - Het droomdagboek van Nico, serieus, dat is ernstig. Hou zou daar met iemand over moeten gaan praten. Acties te ondernemen: Nico tegen de school wegens onterecht onslag. Twee jaar doorbetaling van zijn loon en daarna met zijn honden weg uit Nederland. Clouseau

    8 opmerkingen
    8 opmerkingen
    l.vanhoogevest
    03 jan.

    Correctie: Youssef (en niet Jordi) had woensdag de loper gekregen om Lieke te helpen met het verzamelen van de rekwisieten (omdat Youssef ook mee deed aan de musical).

    0

    l.vanhoogevest
    03 jan.

    Alsnog beschrijf ik hier wat er is gebeurd (voordat we om 13.00 te zien krijgen of het inderdaad zo is gegaan).


    Jordi heeft inderdaad het mes van Youssef gekregen. Jordi had woensdag al de loper van Lieke gekregen om haar te helpen de rekwisieten voor de musical te verzamelen. Jordi heeft aan Youssef gevraagd om met de loper het mes uit het lokaal van Nico op te halen.

    Youssef heeft vlak voor 15.00 uur het mes aan Jordi gegeven. Daarom was Yoessef zo zenuwachtig, omdat hij vermoedde wat Jordi met het mes ging doen.

    Jordi had eerder al (bijv.gisteren) met Lieke om 15.00 afgesproken om een en ander over het handelen met drugs te bespreken. Daarom was Lieke ineens verdwenen bij de doorloop. Zij had immers om 15.00 uur met Jordi afgesproken. Toen Jordi met het mes iets na 15.00 uur bij de docentenkamer kwam, hoorde hij dat Nico en Lieke in de docentekamer ruzie aan het maken waren. Hij hield zich verborgen tot Nico naar buiten kwam (nadat hij Lieke bijna had gewurgd). Meteen nadat Nico weg was is Jordi de docentenkamer binnen gegaan (het was inmiddels bijna 15.30 uur) en heeft Lieke vermoord.

    0

    Erwin
    30 dec. 2021

    Ik ben het in grote lijnen wel met je eens. Ik kom ook uit op Jordi als dader. Nico kan het ook gedaan hebben maar dat is ongeloofwaardig na de wurgpoging. Andere mogelijk cadeaus zijn niet in beeld.


    Volgens mij heeft Jordi toegang tot het mes van Youssef in het biologielokaal omdat hij via Lieke aan de loper van de school kan beschikken

    0

    saskia
    30 dec. 2021

    Nico en Jordi stonden beiden om 15.30 uur buiten, terwijl Lieke tussen 15.30 en 16.30 is vermoord…

    Kan hij het gedaan hebben?


    Om 15.00 was Lieke bij Annefleur. Daarna is zij naar de docentenkamer gegaan en heeft zij ruzie met Nico gekregen.

    Jordi kwam toen rond 15.02 (net na de start doorloop, verklaart Leen) op het schoolplein aan en treft daar Youssef. Er is iets gebeurd tussen hen…miss ruzie over het mes? of misschien hebben zij samen het mes gepakt uit het lokaal?

    Youssef is om 15.10 weer naar de aula gegaan… Jordi heeft nog 20 minuten met Lieke gesproken, want kwam op school om haar te treffen (drugs / iets ophalen…?). Is vertrokken om 15.30.


    Leen was om 15.02 (net na de start doorloop) in lokaal 10. Heeft hij de ruzie tussen Nico en Lieke gehoord? En Jordi daarna gezien? De gesprekken gehoord?


    Ik ga nu voor Karin, de moeder. Karin heeft geen alibi (Jordi was immers niet thuis). Wel een motief (misschien ontdekt wat er gaande was)

    Jordi heeft Lieke gevraagd om haar loper te gebruiken om het lokaal te openen en het mes voor Youssef te pakken. Hij voelt zich schuldig over het afpakken en wil het teruggeven aan Youssef. Lieke heeft het mes daarom gepakt en bij zich. of de moordenaar heeft eigen mes mee. Karin komt na 15.30 binnen en wordt boos, steekt Lieke neer en pakt de ring (familiestuk) terug.

    Theorie…….


    Of Leen. Lieke verkocht drugs aan een bekende van hem (zoon bijv?)


    Of Yara: was verliefd op Jordi en op school tussen 15.30 en 16.30


    ben er bijna uit :) :)

    0

    Agatha
    30 dec. 2021

    Interessante theorie, mooi uitgedacht. Toch heb ik wel wat moeite met een paar dingen:

    - Ik kan me Nico zo moeilijk voorstellen met een graffiti-spuitbus.

    - Waarom wacht Lieke Jordi op in de docentenkamer? Om wat te doen? En uitgerekend tijdens de doorloop van de musical?

    - Dat Lieke per ongeluk is gedood kan ik wel geloven. En dat er gebruik is gemaakt van een heel ander mes ook wel (ik heb dat ook al eens bij een ander topic geopperd).

    - Waarom komt Nico terug na zijn wurgpoging? Dat lijkt helemaal niet logisch.

    - Dat het moordwapen wordt begraven kan ik begrijpen. Maar een telefoon zou ik gewoon ergens in het water gooien.

    - De verf onder de nagels kan inderdaad wijzen op het schilderen van een decorstuk. Terpentine wordt gebruikt om verf te verwijderen. Wilde ze de tekst verwijderen die Youssef met de blacklight-verf in het lokaal Engels had aangebracht?

    - Annefleur heeft inderdaad alleen belangstelling voor het toneelstuk. Maar ze was ook blij met Lieke als productieleider. Dat zegt ze, tenminste. Kan ook zijn dat dit helemaal niet klopt en dat ze Lieke beschouwde als een vervelende bemoeial die ervoor zorgde dat ze de eer van deze productie moest delen.

    - De rol van de rector blijft een beetje onderbelicht, al zie ik ook nog niet precies hoe hij in dit plaatje past. Dat hij verliefd was op Lieke is wel duidelijk.

    - Ook Youssef kan ik niet helemaal plaatsen. Hij lijkt in elk geval een motief te hebben, al vind ik het ook wel ver gaan dat je iemand doodsteekt omdat diegene een vriend een kunstje heeft geflikt.

    - Die chantagefoto's zouden zijn gefotoshopt. Hoeveel waarde we daar dus aan moeten hechten weet ik niet. Hangt ervan af door wie ze zijn gemanipuleerd (door Lieke met haar "manipulatieve" karakter?). En wie heeft die foto's eigenlijk gemaakt?

    - Die schuld maakt Lieke misschien een gemakkelijk slachtoffer, het kan er ook voor zorgen dat ze zich met drugshandel inlaat om zo haar schuld af te kunnen lossen. Ik heb er wel moeite mee om haar als willoos slachtoffer te zien, ze lijkt mij eerder iemand die nergens voor terugdeinst om haar doel te bereiken.

    - Dat droomdagboek vind ik niet zo spannend. Klopt, hij droomt kennelijk vreselijke dingen. Maar hij schrikt er zelf ook van, hij wordt immers steeds gillend wakker. Iemand die dergelijke dingen droomt en het dan ook nog opschrijft, heeft kennelijk een uitlaatklep gevonden voor zijn frustraties en boosheid. Neemt niet weg dat hij er goed aan zou doen om professionele hulp te zoeken. Het vormt in ieder geval geen enkel bewijs dat hij de dader is.


    En dat is uiteindelijk wat wij moeten proberen vast te stellen: niet wie de dader is, maar of Nico Meddens schuldig of onschuldig is. Maar het blijft interessant om theorieën te bedenken.


    0
    Clouseau
    30 dec. 2021
    Reageren op

    -Nico kan ook een verfkwast gebruikt hebben ;) -Lieke wilde drug geven aan Jordi, daarom dat ze hebben afgesproken in de docentenkamer. (ik heb me altijd afgevraagd waarom ze daar was) -Nico vermelde dat hij zijn excuses wilde aanbieden. Misschien dat hij al dat direct wilde doen. En daarom terug ging naar de docentenkamer. -Ik wilde de vlinderkamer noemen vandaar dat daar de telefoon ligt ;) Maar het mes mag ook. Of beide items.

    Vind-ik-leuk

    nankedokter
    30 dec. 2021

    Het mes van Yussef was niet meer in het lokaal toen de politie ging zoeken. Dat wijst erop dat dit mes er mogelijk wel mee te maken heeft!

    0

    i.duijvestein
    30 dec. 2021

    Goed over nagedacht alles goed geordend ook al begrijp ik er niet veel van.


    Rogier, 12 jaar



    0
    8 opmerkingen
    Vergelijkbare posts
    • Dader: moeder van Jordi?
    • Youssef is de dader (mogelijke theorie) maar misschien ook Jordi met Nico als getuige.
    • Jordi Prins is dader.